Bizi takip edin
|
EN

Tıp Eğitimi Boyunca Araştırma

Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeler, sağlık hizmeti sunumunda ve tıp eğitiminde farklı bir yaklaşım gerektirmektedir. Her geçen gün elde edilen yeni bilgiler, tıp pratiklerini ve tıp bilimini olumlu yönde geliştirmektedir. Bu noktada önemli rol oynayan “araştırma”, sürekli gelişen bir tıp dünyası yaratmış ve modern tıbbın ilerlemesi için vazgeçilmez bir bileşen haline gelmiştir. Tıp eğitimi ve sağlık hizmeti sunumunda farklı bir model oluşturmayı hedefleyen Tıp Fakültemizdeki araştırma altyapımız; Önleyici, Öngörücü, Kişiye özgü bileşenlerini içeren, günümüz modern tıp modelini destekleyen ve öğrencilerimizin en iyi şekilde gelişmelerine olanak verecek şekilde yapılandırılmıştır.

Bütüncül bir yaklaşımla birey ve toplum sağlığını geliştirmeye katkı sunmayı hedeflemekteyiz. Bu bağlamda, sağlıklı yaş alma ve yaşlanma, onkoloji, rejeneratif tıp ve kardiyovasküler hastalıklar, fakültemizin öncelikli araştırma alanlarındandır.

​Araştırma, kişinin iç disiplini, hedefe bağlılığı ve kararlılığı, meslektaşları ile birlikte ortak çalışabilme yeteneği gibi klinik alanda da önemli olan değerlerin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Eğitimin ilk yıllarında başlayan araştırma, öğrencilere sistematik bir düşünce şekli kazandırmanın yanı sıra, tıp araştırmalarının önemli bir bileşeni olan “etik” kavramı ile erken evrede tanışmalarını sağlamaktadır. Bu alanda kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için “Akademik Araştırma Yolağı” programımız yapılandırılmıştır.

Tıp pratikleri günümüzde kanıta dayalı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Araştırma süreci, öğrencinin bilimsel literatürü kritik değerlendirmesine ve klinik önemini irdelemesine de olanak sağlayarak öğrenciye daha geniş bir bakış açısı kazandırmaktadır. Öğrencilerimizin bilimsel düşünceden klinik karar vermeye kadar giden süreçteki gelişimlerini, müfredat programımızın “Araştırma ve Bilgi Yönetimi” bileşeni ile desteklemeyi hedeflemekteyiz.

​Ömür boyu öğrenme, sürekli gelişen tıp dünyası için önem arz etmektedir. Mezun hekimlerimizin, güncel klinik ve bilimsel bilgilerini pratik beceriler ile birleştirebilen, hastaları, hasta aileleri ve diğer meslektaşları ile empati ve anlayış içinde çalışabilen hekimler olmalarını sağlamak için kapsamlı bir müfredat oluşturduk. Öğrencilerimiz, alacakları araştırma eğitimi desteği ile mesleki uygulamalarına anlamlı katkı verebileceklerdir.

 

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.