Bizi takip edin
|
EN

Bilimsel Ağımız

İzmir ve Çevresindeki Bilimsel Ağımız

İzmir ve Çevresindeki Bilimsel Ağımız

Öğrencilerimize iyi bir eğitim sunabilmek adına, alanında önemli olan ulusal ve uluslararası araştırma merkezleri ile ortaklıklarımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz; üniversitemizin bulunduğu konum neticesinde avantajlı olduğu, kampüsümüze çok yakın olan ve araştırma alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren uluslararası düzeydeki İzmir Biyogenom Merkezi’ndeki (IBG) çeşitli laboratuvarlarda, ikili görüşmeler çerçevesinde çalışma imkanı bulacaklardır. Bunun yanısıra İzmir ilinde bulunan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi gibi farklı üniversitelerdeki belirli araştırma laboratuvarları ile de araştırmalarımızı destekleme olanaklarımız mevcuttur.

Uluslararası Yaz Stajı Anlaşmamız

Öğrencilerimiz, bilimsel araştırma alanında yaz stajları gerçekleştirebileceklerdir. Bu stajları, kurumumuzun anlaşmalı olduğu üniversitelerdeki laboratuvarlarda gerçekleştirebilecekleri gibi, kurum dışında bilimsel araştırma ağımız kapsamındaki üniversite laboratuvarlarında da gerçekleştirme imkanları mevcuttur.
Erasmus öğrenci staj haraketliliği programı, öğrenci yaz stajları için burs olanağı sağlayan programlardan bir tanesidir. Bu program kapsamında öğrencilerimiz, üniversitemizin Erasmus anlaşmasının bulunduğu Avrupa üniversitelerinde staj olanaklarına başvurabilecektir. Erasmus staj haraketliliği için üniversitemizin uluslararası ilişkiler ofisi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Öğrencilerimizin 2. ve 3. sınıf yazında bilimsel araştırma çalışmaları, 4. ve 5. Sınıf yazlarında ise klinik rotasyon/klinik araştırma yapabilecekleri, İzmir Ekonomi Üniversitesinin ikili anlaşmalarımızın olduğu üniversiteler aşağıdaki gibidir:

Bu kapsamda, olanaklarımızı daha da arttırmak için farklı üniversiteler ile de görüşmelerimiz gerçekleşmektedir.

Diğer Yaz Stajı Fırsatları

Öğrencilerimiz, bilimsel araştırma alanında yaz stajları gerçekleştirebileceklerdir. Bu stajları, kurumumuzun anlaşmalı olduğu üniversitelerdeki laboratuvarlarda gerçekleştirebilecekleri gibi, kurum dışında bilimsel araştırma ağımız kapsamındaki üniversite laboratuvarlarında da gerçekleştirebilirler.

Ayrıca, öğrencilerimiz, bilimsel araştırma yapmak için gerçekleştirecekleri ulusal ve uluslararası yaz stajlarına kendileri de  başvurabileceklerdir. Öğrencilerimize seçmek istedikleri laboratuvarlar, burs olanakları gibi çeşitli konularda öğretim üyelerimiz tarafından danışmanlık yapılacaktır. Yurt dışı yaz staj programlarından bazıları aşağıdaki gibidir. Tüm programlar bunlarla sınırlı değildir, ancak öğrencilerimize başlangıç aşamasında yol göstereceğini düşünmekteyiz.

·Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki yaz programları

·Avrupa ve Diğer Ülkelerdeki Yaz Programları

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.