Bizi takip edin
|
EN

Dekanın Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak, Dünya’nın ve Ülkemizin değişen sağlık sorunlarına çözümler üretecek, insanı psikolojisi, sosyal ve biyolojik çevresiyle bir bütün olarak değerlendirecek, sorunları tanımlayıp onlara çözüm üretmede sistematik yaklaşım sergileyecek, liderlik becerilerine ve profesyonel değerlere sahip hekimler yetiştirmek üzere, 2017 Eylül’ünde yola çıktık.

Müfredatımızı kurgularken bu hedefler çerçevesinde gezegen sağlığı, yaşam biçimi tıbbı gibi yeni kavramları müfredatına Türkiye’de ilk ekleyen fakülte olduk. Müfredatımızı birbirinin üzerine eklenen bilgi ve beceriler şeklinde planladık. Bu çerçevede birinci sınıfta başladığımız eleştirel düşünme eğitimleri, üçüncü sınıfta yazılı olgularda klinik akıl yürütme programı ile, kliniklere geçtikten sonra ise bu becerileri hasta yönetiminde kullanarak devam etti. Hasta merkezli öykü alma, elektronik portfolyo ve refleksiyon gibi çoğu ülkemizde birer ilk olan yeni kavram ve uygulamalar eğitimimizin parçası oldu. Elektronik eğitim ortamlarının sağladığı olanakları “E-Med” platformu ile öğrencilerimize sunduk. Üniversitemizin sağladığı Blacboard öğrenme sistemi, Panopto kayıt sistemi ve Oasis altyapısı hem öğrencilerimiz ile iletişimimizi her yönü ile kolaylaştırdı, hem öğrencilerimizin kayıtlı dersleri gereksinim duyduğu kadar yeniden izleyip öğrenmesini sağladı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi, yaşam biçimi tıbbı ile bireyleri, halk sağlığı ile toplumu ve gezegen sağlığı ile gezegenimizin sağlığını koruma ve geliştirme konusunda donanımlı hekimler yetiştirmeyi önemsiyor ve önceliyor. Ayrıca, değişen Dünya’nın gereksinimlerine ayak uyduracak, değişime liderlik edecek, gerekli bilgi ve beceri ile donanmış hekim yetiştirmeyi de hedeflemekteyiz. Bu donanımı sağlamak üzere temel ve klinik bilimlerdeki üst düzey eğitimler ile birlikte profesyonellik, etik, liderlik, hasta güvenliği gibi konularda da sistematik eğitimler veriyoruz.

Ege’nin ilk vakıf üniversitesi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve bölgenin en büyük özel sağlık kuruluşu Medical Point İzmir Hastanesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli hekim ve sağlık çalışanlarını yetiştirmek hedefiyle güçlerini birleştirdi.

Yola çıktığımız iyi bir tıp eğitimi hedefimizde kararlılıkla ve azimle yürüyoruz. Üniversitemizin güçlü desteği, nitelikli eğitici kadromuz ve güçlü altyapımızla sizlerin de bu yolculukta bizlerle yürümenizden mutluluk duyarız.

Sağlıkla kalın

Prof. Dr. M. İlgi Şemin
Dekan

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.